Na tomto místě najdete nejčastěji kladené otázky, které mi pokládají mí budoucí a současní klienti. Odpovědi na ně nejsou řazeny abecedně ani chronologicky. Jsou sestaveny tak, aby doplnily představu zákazníka o způsobu mé práce a popřípadě i informace o finančním poradenství a nabízených službách a produktech.

Pokud nenajdet odpověď na svou otázku, prosím, neváhejte volejte nebo pište na kontakty uvedené na webové stránce.

Co je vlastně podstatou vaší práce?

Pomoci mladým rodinám i jednotlivcům s realizací jejich snů. Ať se jedná o financování nemovitosti, přípravu finančních prostředků na příchod dětí, na jejich studia, zajištění živitele rodiny pro případ nenadálých životních situací nebo cestu k finanční nezávislosti. Specializuji se na osobní finance. Pomáhám svým klientům porozumět více svým financím.
Zasílám jim pravidelné tipy a články z oblasti financí. Online služby jsou pro klienta zcela zdarma. Spolupracuji s většinou finančních institucí v ČR.
Klíčovými hodnotami jsou pro mne spolehlivost, důvěra a dlouhodobost.

Proč bych si měl vybrat právě vás?

Spoluprácí se mnou získáte ucelený přehled o jednotlivých nabídkách všech produktů na českém finančním trhu a dlouhodobý bezplatný servis. Jsem tu, abych vám,  svým klientům, pomohl dlouhodobě pečovat o vaše finance a poskytoval vám profesionální bezplatný komplexní finanční servis. Společně s vámi budeme směřovat vaše kroky na cestu k finanční svobodě. 

Nejednáte náhodou jménem nějakého konkrétního finančního domu?

Ne, jsem nezávislý zprostředkovatel finančních služeb, nikoliv zástupce konkrétní banky.

S jakými problémy se setkáváte nejčastěji?

Nejčastěji se setkávám s problémem, kdy volba nevhodného finančního produktu nebo jeho nastavení způsobila zbytečnou ztrátu. Finanční prostředky by bylo možné využít lépe, třeba na rodinnou dovolenou, tvorbu rezerv atd.

Co považujete za častou příčinu toho, že klient, daným produktům nerozumí?

Nejčastější příčinu vidím v distribuci finančních produktů. Většina finančních produktů bývá uzavírána na pobočce banky nebo na poště. Tyto produkty nemají žádnou provázanost a mnohdy jsou v rámci jedné rodiny duplicitní, ale největší problém vidím v tom, že mnohdy neodpovídají potřebám klienta a klient jim nerozumí. Právě z tohoto důvodu je výhodné využít mých služeb, mám komplexní přehled v celém spektru finančních produktů. Mohu tak zajistit optimální nastavení právě pro Vaši situaci.

Jak bude probíhat naše první setkání?

Nezávazně pohovoříme. V okamžiku, kdy budu mít všechny potřebné informace, sestavím Váš finanční plán, který obsahuje jednotlivé kroky a doporučení nebo vyberu produkt dle vašeho přání a situace. V případě, že již využíváte nějaké finanční produkty, přesvědčíme se, zda stále odpovídají Vašim potřebám a cílům.
Na dalším našem setkání tento plán s Vámi společně podrobně proberu, a pokud budete spokojeni s navrhovaným řešením, zajistím jeho realizaci, pokud ne, rozejdeme se.

A to je všechno?

Kdepak. Tím moje práce nekončí, nýbrž začíná. Nadále zůstaneme v kontaktu a mohu tak reagovat na veškeré změny, které mohou nastat buď u Vás, nebo ve finančním světě a zajistit vám tak plnou spokojenost a pohodu. Budu vám bezplatně zasílat pravidelné tipy a články z oblasti financí.

Kolik zaplatím za vaše informace a případné konzultace?

Mé služby jsou zcela bezplatné. Zdarma poskytuji i informace na svých webových stránkách            www.josef-hanacek.cz , http://www.dobryporadce.cz/1004-mgr-josef-hanacek/

Jak je možné, že konzultace pro klienty poskytujete zdarma?

Jsem placen finanční institucí, která mi vyplácí provizi při sjednání produktu.

To se ale klient musí bát, že na něj budete tlačit s koupí nesmyslných produktů.

Bát se skutečně nemusí, a to právě z důvodu, že chci být ve svém oboru úspěšný. Toho dosáhnu jen dlouhodobě spokojenými klienty. Pokud bych se choval nekorektně, udělám to jednou a moje pověst bude v tahu, nedostanu dobré reference a tím ani nové klienty.

Znamená to, že Vaše klientela jsou jen movití lidé?

Jak se to vezme. Mezi mé klienty patří i lidé, kteří na počátku naší spolupráce měli  dluhy a nevěděli jak z nich ven. Společně se nám však zatím vždy podařilo nastavit finanční návyky tak, aby se klient zbavil svých dluhů případně je dostal pod kontrolu. Aby se z mínusu dostal do plusu a část své nově nabyté rezervy mohl investovat a posunout se tak ke své finanční svobodě.

Takže pokud tomu dobře rozumím, je vaším cílem zvyšovat jmění klientů, neboť z toho v dlouhodobém měřítku také profitujete?

Ano, přesně tak to je. Proto pomáhám svým klientům na cestě k finanční svobodě. Čím dříve si klient ujasní své hodnoty a cíle, čím vice svým financím rozumí a čím více se naučí s financemi pracovat i na mentální úrovni, tím rychlejší ona cesta je.

Takže se vlastně stanete jakýmsi mým "osobním trenérem" v oblasti financí?

Taky by se to tak dalo říci. Finanční svobody nedosáhnete tím, že svému poradci svěříte své peníze, za které Vám nakoupí byť kvalitní produkty. Svoboda, ani ta finanční, není zadarmo. Člověk na sobě musí pracovat neustále. Já jako trenér vám pomůžu se postupně orientovat, nastavit správné finanční návyky, povzbudím vás. Nebudu rozhodovat za vás, jen vám pomohu pochopit co možná podvědomě víte. Nabídnu možnosti, vy se pak pro některou rozhodnete nebo ne. Volba bude vždy na vás jako na klientovi. Naučím vás zdravému uvažování. I Ti nejlepší sportovci Vám řeknou, že vítězství začíná mnohem dříve než zazní startovní výstřel... k vítězství je totiž nutná vítězná mysl!

Pokud máte zájem se nezávazně seznámit s mými službami, využijte kontakty na tomto webu k domluvení schůzky.